Çantalar hayatımızın vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Çantasız evden adımımızı sokağa atamaz, çantasız hiçbir yere gidemeyiz. Erkekler için çok önemli olmasa da kadınlar için çanta olmazsa olmazdır! Tam da bu sebeple, hepimizin gardırobunda olması gereken belli başlı çanta modelleri vardır. Unutmayın ki çantalar da en az kıyafet ve ayakkabılar kadar uyum yakalamanın önemli olduğu parçalardan biridir.

Genelde dolabımızda çok fazla çanta bulunur. İçlerinde sadece bir kez kullandığımız ya da alıp hiç kullanmadan bir köşede beklettiğimiz çantalarımız vardır. Sadece bir kez kullanacağımızı bildiğimiz halde kendimizi  onu satın almaktan alıkoyamadığımız zamanlar bile oluyor. Onlarca çantanız olduğu halde içlerinden sadece birkaçını kullanıyorsunuz değil mi? Eminiz ki çoğu kadın bunu yapıyor. Ne olur ne olmaz dolapta dursun diye düşünüp koleksiyonumuza yenisini eklemekten vazgeçmiyoruz.

Bu yazımızla size mutlaka sahip olmanız gereken çantaları aktaracağız. Umarız keyifle okur ve yazının sonunda buradan güzel fikirlerle ayrılırsınız. 🙂

 

Büyük çantalar

Büyük boy çantaların içinde çoğu zaman aradığımızı bulamasak da, onlar için olmazsa olmaz çanta modellerinden biri diyebiliriz. Büyük boy çantalar içine istediğimiz kadar eşya sığdırabildiğimiz için çok kullanışlılar ve bu sebeple hemen hemen her kadının dolabında yer alıyorlar. Eğer sizin büyük boy bir kol çantanız yoksa gönül rahatlığıyla hemen bir adet edinin çünkü bu çantaların modası asla geçmez.

 

Bel çantaları

Son zamanların en moda çantası haline gelmiş bu çanta modeli aslında çok eski zamanların modeli, hatta kendisi retro-vintage diyebileceğimiz bir modadan gelmekte. Aslında bel çantalarına ‘tak-çık’ tarzında ve küçük boyutta olmalarıyla çok konforlu bir çanta modeli diyebiliriz. Özellikle seyahatlerinizde kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak bu çanta modeli aynı zamanda taşınması en kolay çanta çeşitlerinden biridir. Diğerleri kadar elzem olmasa da dolabınızda bulunursa size yardımı dokunacaktır.

 

Sırt çantaları

Bilgisayardan yüklü evraklara, topuklu ayakkabıdan makyaj çantasına kadar yanınızda taşımak isteyeceğiniz her eşyayı rahatlıkla sığdırabileceğiniz sırt çantaları şehir hayatını kolaylaştırıyor desek yanılmayız herhalde. Hele ki iş hayatı düşünülecek olursa; bitmeyen toplantılar, yetişilmesi gereken taşıtlar, koşturmaca içindeki bir hayatın içinde sırt çantası resmen kurtarıcı görevi görüyor. Rahatınıza düşkün biriyseniz veya yoğun iş temposuyla baş etmeye çalışıyorsanız bir sırt çantası dolabınızda yerini almalı. Ayrıca bebek sahibi olan anneler için de sırt çantası büyük kolaylık sağlayacağından oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Sırt çantalardan size uygun modeller için Trendyol indirimli butiklerine göz atabilirsiniz.

 

Portföy çantalar

Belirli bir genişliğe sahip ve içine yalnızca cüzdan, cep telefonu, parfüm veya ruj gibi küçük boyuttaki eşyaları sığdırabileceğimiz bu şık çantalar, dolabınızda bulunması gereken çantalardan bir tanesi. Portföy çantaların amacı zaten eşya taşımak değil, özel günlerde şıklığınıza şıklık katmasıdır. Genellikle özel gün ve davetlerde kullanılmasıyla meşhur olan bu çantalar son zamanlarda günlük hayata da dahil edilmeye başlanmış görünüyor. Günlük tercihlerde tarzınıza göre daha spor modelleri tercih edebilirsiniz. Ufak bir tavsiye olarak hem günlük hem de özel günlerde kullanılabilecek renkte ve modelde bir el çantası edinmeniz yararınıza olacaktır. Portföy çantaları NetWork ve Divarese mağazalarında bulabilirsiniz.

 

Bez çantalar

Hak ettiği değeri vermediğimiz bez çantalar aslında kendi tarzımızı, ruhumuzu yansıtabileceğimiz en iyi çanta çeşitlerinden bir tanesi. Kendileri için dünyanın en rahat, en özgür ruhlu çantaları desek yanılmayız! Bez çantalar kişiselleştirmeye oldukça açık olduklarından, üzerine sizi yansıtacak şekilde istediğiniz her şeyi yazabilir ve istediğiniz görseli bastırabilirsiniz.

 

Bonus olarak spor çantası!

Eğer sporla haşır-neşirseniz bir adet spor çantası mutlaka dolabınızda bulunmalıdır.