150TL ve üzeri siparişlerde geçerli ücretsiz kargo kampanyası

Kod Bitiş: N/A
adidas online mağazasında aktif olan bu kampanya ile siteden yapacağınız 150TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo...devamı

adidas online mağazasında aktif olan bu kampanya ile siteden yapacağınız 150TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo kampanyasından yararlanabilirsiniz. Less

Aktif Et
100% Başarı

Küçükten büyüğe herkesin tercih ettiği kaliteli ürünlerin markası Adidas, kuruluş hikayesi ile de çok konuşulan bir marka. Beden ve kullanım kolaylığı sunan Adidas markası, adını kurucusu (Adolf) Russler’in isim ve soyisminin ilk hecelerinden almaktadır. Adi Dassler’in kardeşi Rudolph Dassler ise ünlü marka Puma’nın kurucusu. Ve bu iki marka bu iki kardeşin kavgasından doğmuştur.

Almanya’da Herzogenaurach kasabasında dükkan açan iki kardeşin aslında arası iyi değildir. İkinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile Nazi Partisi’ne üye olurlar ve Rudolf’un, partiyi daha çok benimsemesi aralarının daha da açılmasına sebep olur. Bir düşman bombardımanı sırasında da büyük bir küslüğe dönüşür. Savaştan sonra şehri ikiye bölen nehrin iki tarafına ayrı atölye açarlar. Ve Adidas markası doğar.

Adidas markasının meşhur 3 çizgisinin tarihi ise 1949 yılına dayanıyor. 15 yılda 18 dünya rekoru kıran Emil Zapotek, 3 çizgili Adidas ayakkabıyı giyen ilk sporcu.

3 yapraklı (trefoil) logosunun tarihi ise 1971 yılına dayanıyor. Yüzlerce tasarımın arasından seçilen logo, 1972 yılından itibaren tüm Adidas ürünlerinde kullanılmaya başlandı. Şimdi ise Adidas Originals ürünlerinde kullanılıyor.

Günümüzde kullanılan logo ise meşhur 3 çizgisini anımsatan cinsten. Ayrıca yükselen bir dağ imajı vererek ulaşılması gereken hedefleri çağrıştırıyor. 2002 Temmuz ayındaki stratejisi neticesinde ise şirket “adidas Groups” oldu. Adidas Originals ürünleri için üç yapraklı yonca logosu ve sport style serisi için dünya şeklinde logo kullanılmaya başlandı.

2006 yılında ise “spor-performans”, “stil” ve “klasik” ürün gruplarını kapsayan yeni ve güçlü bir logo tasarladı.

Impossible is Nothing

Impossible is nothing (imkansız diye bir şey yoktur) mottosu ile 2001 yılında yayınladığı reklam ile büyük bir başarıya imza atan Adidas; ayakkabı, şapka, spor giyim ve spor ekipmanları gibi zengin ürün yelpazesine sahip. Çocuk, kadın ve erkekler için ürün sunan markanın Adidas Originals, Adidas Athletics, adidas neo gibi farklı alt markalara sahip. Sürekli olarak kendini yenileyerek ve gelişerek çağı yakalayabilen nadir markalardan.

Adidas İndirim Kuponları

200’den fazla ülkede satılan Adidas ürünlerini, indirimli alabilmek için sayfadaki indirim kuponunu, ödeme sayfasındaki ilgili kutuya kopyalayabilirsiniz. Ücret üzerinden indirim oranında düşüş otomatik olarak olacaktır. Sezonsal indirimlerden belirli tutarın üzerindeki alışverişlere uygulanan indirimlere, belirli ürünlere uygulanan indirimlerden kişiye özel indirimlere kadar pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz.