Kışın gelmesi kadınları eteklerden uzaklaştıracak düşüncesi tamamen yanlış olmakla birlikte, kışın uzun çizmeleri etekle kullanmayacağız da ne ile kullanacağız değil mi? Havaların soğuk olmasını bahane etmek yerine etekleri kış aylarına nasıl adapte edebiliriz bunu düşünmeliyiz. Etek kombinlerinden kaçınmak yerine etekleri opak çorap, çorap çizme, kazak ve kabanlarla kolayca kombinleyebilirsiniz.

Kendi stilinizi oluşturup ona hakim olmanız aslında bu işin püf noktasıdır. Eğer kendi stilimize hakim olabilirsek zaman mekan demeden rahatça şık kombinler yaratabiliriz. Umarız bu yazımızdan güç alarak, kışın eteklere veda etmek yerine, verdiğimiz birkaç tüyo sayesinde eteklerinizi sık sık giyerek çok şık bir görünüm kazanırsınız. 🙂

 

Pileli etekler

Kışın en trend modellerinden olan pileli etekler, doğru kombin yapıldığında oldukça şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Eteğin boyunun kısa ya da uzun olması fark etmez! Önemli olan tercih ettiğiniz pileli eteği kombinlerken kazak, gömlek, sweatshirt veya aksesuarlarla uyumlu bir birliktelik yakalayabilmektir. Pileli etekleri kombinlerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. İlk olarak dikkat etmeniz gereken vücut yapısıdır. Kısa etek boyu seçimi ve topuklu ayakkabılar ile boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

 

Kalem etekler

Eğer çok yönlü bir etekten bahsediliyorsa bu tartışmasız bir şekilde kalem etektir. Her gün giyebilirsiniz ama asla sıkılmazsınız çünkü tekrar aynı şeyi giyiyormuş gibi bir hissiyat vermez. Kalem eteklerde başka neyin harika olduğunu ve onları vazgeçilmez kılan şeyin ne olduğunu biliyor musunuz? Tüm vücut tiplerine uyar ve vücudunuza çok iyi oturur. Kalem etekler genellikle diz boyundadır. Bazı kalem etekler modeline bağlı olarak daha kısadır. Kalem etekleri nasıl şekillendirdiğinize bağlı olarak hem resmi hem de günlük kıyafet olarak kullanabilirsiniz. Kalem etek kombininize salaş kazaklarla rahat ve şık bir görünüm katarken, onu gömlekle kombinleyerek daha resmi ve şık bir hava kazandırabilirsiniz.

 

Etekte kumaş seçiminin önemi

Malum kış aylarında eteğiniz sizi biraz sıcak tutmalıdır. Bu yüzden kışın hem etek giymek istiyor hem de üşümek istemiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey eteğin kumaş seçimine dikkat etmek olacaktır. Soğuk havalarda sizi koruyacak kalın, kaşe, kadife, pamuklu ve ekoseli kumaşlardan birini tercih ederseniz sizin için kışın etek giymek vazgeçilmez olabilir. Tam sözü gelmişken, görseldeki etek bu tanıma uyan eteklerden bir tanesi. Boyu kısa olmasına rağmen doğru kumaş seçiminden dolayı muhtemelen sizi üşütmeyecek bir etek seçimi olacaktır.

 

Kaz ayağı modelinin şıklığı

Kaz ayağı modelinin her kıyafete olan uyumuna ne demeli? Son zamanlarda kaz ayağı desenli etekleri herkesin üzerinde görmekteyiz. Ancak çok dikkat etmelisiniz ki bu mini etekleri uygun renklerle kombinlemezseniz üzerinizde hoş durmayabilir. Mini etek denince ona en çok yakışan ve kadınlar tarafından sık sık tercih edilen ayakkabı modelleri çizme ve topuklu ayakkabıdır. Özellikle bu yılın modası olan diz üstü çizmeler eteklerle çok şık duracaktır. Çizme giymeyi tercih etmeyenler için ise bootie model botlar alternatif oluşturacaktır. Ayrıca tekrar hatırlatmakta fayda var; etek seçiminizde vücut yapınızı dikkate almalısınız ki hoş bir görünüme çok daha yakın olasınız.

 

Midi etekler 2020 yılında yine moda!

Bu model etekleri daha çok uzun boylu kadınlara öneriyoruz fakat, ayakkabı seçiminizi topuklu modellerden yana yaparsanız midi boy etekleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca ufak bir tüyo, bu model etekleri bel hizanızdan başlatırsanız daha uzun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eteğinizin modelini dikkate alarak onu kazaklarla ve crop bluzlarla farklı tarzlarda kombinleyebilirsiniz.