Retro modanın canlanmasıyla birlikte skinny model pantolonlara rakip olan mom jeanler için dolabınıza tekrardan bir göz atın. Modanın en önemli gerçeklerinden biri de şudur ki; bir trendin modası geçse de önünde sonunda onun bir şekilde tekrar geri döneceğidir. Anne pantolonları olarak da anılan mom jean’lerin özellikleri yüksek belli ve bol paçalı olmaları. 90’lı yıllarda giyilen ve tekrardan moda olduğu için en çok sevindiğimiz parçalardan biri olan mom jeanler için kombin fikirlerine ihtiyacınız var ise aşağıdaki önerilerimizi dikkatle okumanızda fayda var.

Kadınları gönlünden fethetmeyi başaran bu jean’i kombinlemek ise maalesef düşündüğünüz kadar kolay değil. Amacımız sizi korkutmak veya endişelendirmek değil, sadece sizi bu konuda bilgilendirmek. Sadece kombinlerken biraz çaba göstermeniz gerekecek. Öncelikle tarzınızı daha iyi göstermek için pek çok eşleşmeye açık olmanız gerekiyor. Mesela sade kazaklar, parlak croplar, geniş blazerlar, kemer, kolye ve çanta gibi tamamlayıcı aksesuarlar kombin oluştururken göz önünde tutulmalı. Aslına bakarsanız mevsime bakmaksızın giyebileceğiniz bu mom jean’ler, alışıldığında birkaç parça ile hızlıca kombinlenebilir.

İşte sizin için mom jean giyip kombinlemenin ideal yolları ve trend mom jeans kombinleri…

 

Blazer ceketleri mom jeanler için uyumlu hale getirmek

Blazer ceketler, hem şık hem rahat hem de her mekana uygun olmasıyla mom jeansler için mükemmel bir parça oluyor. Tabii takı ve stilettolarla da tamamlandığında şık olmamak elde değil.

 

Mom jeanleri gece-gündüz kullanabilmek

Mom jeanler bacak boyunuzu kısa gösterebilir. Bu nedenle bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösteren topuklu ayakkabılar mom jeanleri kombinlerken yardımınıza yetişecektir. Aynı zamanda bu sayede mom jean kombininizi gündüzden geceye de taşıyabilirsiniz.

 

Gömleklerle olan uyumu

Mom jeanler gömlek ve topuklu ayakkabı uyarlamaları ile her ortama ayak uydurarak, rahat ve şık stillerin kurtarıcı parçası oldu. Aynı kombini sadece ayakkabı tercihini değiştirerek günlük stile uyarlamak da mümkün oluyor. Burada da tabii imdadımıza sneaker model ayakkabılar yetişiyor. Gömleklerle şık olurken, spor ayakkabılar size aynı zamanda rahatlık katarak kombininizi daha günlük bir havaya sokuyor.

 

Mom jeanleri ofis hayatına ekleyebilmek

Ofis hayatında her zaman kumaş pantolonlar, etekler, elbiseler giyecek değiliz. Mom jeanleri de ofis kombinlerimizin içine ekleyebiliriz.  Dar bilek çizmeleriyle tamamlandığında çok daha şık olmanız da cabası.

 

Renkli mom jeanler

Mom jean dendiğinde aklınıza sadece klasik kot mavisi gelmemeli. Son zamanlarda mağazalara farklı renklerde bolca mom pantolon eklenmiş bulunmakta. Gardırobunuzda olan tüm pantolonlarınız siyah ya da kot mavisinden oluşuyor ise kendinize bir adet renkli mom pantolon edinmek kombin çeşitliliğiniz açısından faydalı olacaktır.

 

Gömlekleri ceket olarak kombinlemek

Gömlekleri yalnızca klasik gömlek şeklinde giymek yerine, daha salaş ve renkli gömlekler seçerek onları ceket gibi de kullanabilirsiniz. İçinize basic beyaz veya siyah bir tişört ya da bluz giyerek üstünüzdeki gömleğe farklı bir hava verebilirsiniz. 90’ların tişört ve jean stilini anımsatan bu tarz, bizi bir nebze geçmişe götürüyor diyebiliriz. Vintage esintilerini taşıyan kombininizi yeni moda aksesuarlarla modern bir noktaya taşımak ise tamamen sizin elinizde olacaktır.

 

Mom jeanleri gece etkinliklerinde kullanmak

Topuklu ayakkabı ve transparan bir bluz ile mom jeani kombinleyerek gece yapılan etkinliklerde boy göstermeniz çok zor olmayacaktır. Bu jean’leri parlak çanta veya zincir takılarla tamamladığınız zaman ise mekanda gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.