Rahatına düşkünler burada mı? Sizi mutlu edecek çok güzel ve her tarza uygun olan sweatshirtle yapabileceğiniz hem spor hem de şık ama şıklığınızın yanında rahatlığınızı da kaybetmeyeceğiniz kombin önerilerimiz var.

Bu yazıyı ikiye ayırarak size sweatshirtleri geniş bir yelpazede sunmak istedik. ‘Sweatshirt dosyası’ olarak adlandırdığımız bu yazıları, her tarzı ve olabilecek her sweatshirt modellerini bularak sizin için en geniş açıdan ele alarak, yazıları en uygun ve en anlatılır şekilde derleyip sunmayı amaçladık. Yazıları daha spor ve şık-spor olarak ayırdık. Bu yazıda daha çok spor tarzlarda kombinler göreceksiniz. Tabii totalde iki yazıyı da incelediğiniz zaman neredeyse tüm tarzları görmüş ve bilmiş olacaksınız. O zaman lafı daha fazla uzatmadan sizi aşağıya alalım 🙂
Neon sweatshirtler

Neon renkler, son 1-2 yılın en trend sezon renkleri olmuş durumda. E tabii sweatshirtler de bundan nasibini almazsa olmazdı. Size neon renkte sweatshirtleri çift taraflı kullanabileceğiniz iki tane model seçtik. Hem düz hem de neon şeklinde, iki şekilde kullanabileceğiniz kurtarıcı bir parça olacaktır.


Baskılı, yazılı sweatshirtler

Kendinizi sweatshirtlerinizde ki hayranı olduğunuz karakterlerin baskıları ve yazılarıyla ifade etmeyi sevenlerden misiniz? Renkli baskılardan oluşan bu sweatshirtler kesinlikle tarzınızı ortaya koymanıza yardımcı olan parçalar olacaktır. Kot ve deri etekler, taytlar (deri taytlarda hoş olabilir) ve pantolonlarla rahatça kombinleyebileceğiniz bu sweatshirtler size uygun takılarla daha da marjinal bir şıklık katacaktır.

Düz ve sade sweatshirtler

Sadelikten hoşlananlar için, düz renk sweatshirtleri eklemeyi de unutmadık tabii. En kolay kombinlenen sweatshirtler baskısız, yazısız dümdüz olanlardır. Hem eşofman gibi rahat parçalarla eşleştirince daha da rahat hissettiren hem de zincir tarzında takı ve kemerlerle tamamlarsanız ,salaş ve şık bir tarz yaratmanız çok basit olacaktır.

Retro sweatshirtler:

Vintage bir tarza sahipseniz, bu retro sweatshirtler sizin için mükemmel seçenekler olacaktır. Daha çok bu modayı anlayamayanlar için, retro modası babaannenin-dedenin eski kıyafetlerini giymekten öteye gidemiyor gibi duruyordu. Aslına bakarsanız mantık doğru çünkü eski modayı tekrar geleceğe döndürmüş oluyoruz fakat bu modayı anlamayanlar için, eski püskü kıyafetleri giymek olarak anlaşılıyor. Retronun amacı eskiden moda olan tarzı geleceğe taşıyarak üretmek, yani köyden babaannenin kıyafetlerini toplayıp satmak değildir 🙂 Bu yanlış anlama ortadan kaldırıldığına göre sizde eski modaya artık bir şans verebilirsiniz.

Crop sweatshirtler:

Crop yani daha kısa bel ve bel altında biten sweatshirtler, kolay kombinlenenler arasında yerini koruyor. Bize soracak olursanız, özellikle deri ve kot eteklerle en uyumlu parça croplar oluyor. Ayrıca genelde eteklerini lastiklerle kapatmadıklarının dışında, etekleri makas izlerinden oluşan bu sweatshirtleri kendi isteğinize göre daha da kısaltabilir veya eteklerini makasla püskül veya farklı şekillerde keserek kendi tarzınıza uyacak şekilde şekillendirebilirsiniz.

Renkli sweatshirtler:

Genelde kot pantolonlarla en kolay kombinlenen bu renkli sweatshirtleri aslında her parçayla uygun bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Renklerin sade, düz görüntüsüne daha farklı bir tarz ortaya koyma amacındaysanız, safari ve kargo tarzı pantolonlarla da pastel tonları kullanarak kombinleyebilirsiniz.

Yazı işlemeli ve baskılı sweatshirtler:

O anki moodunuzu sözcüklerle konuşarak değil de yazıyla anlatmak isteyenlere, sevdiğiniz şarkı, şiir sözlerini veya çok sevdiğiniz kelimeleri üstünde taşımak isteyenlere,bu baskılı veya işlemeli sweatshirtler tam aranan parçalardan biri olacaktır. İsterseniz eteklerle, isterseniz denimlerle, isterseniz de taytlar ile kombin yapabileceğiniz evde, ofiste sporda, kampüste her mekanda ve her türlü ürünle giyebilirsiniz. Bu sweatshirtleri dolabınızda bulundurulmasını şart koyduğunuz parçalarınıza dahil etmelisiniz. Ayrıca kapüşonu olmayan sweatleri takılarla da tamamlayabileceğinizi unutmayın 🙂

Eğer bir önceki yazımızı okuduysanız, o yazımızda sweatshirtleri iki ayrı dosyaya -yazıya- ayırıp size sunacağımızı söylemiştik. Sweatshirt konusu epey uzun ele alınabilecek bir mesele olduğu için sportif tarz ve şık- sportif tarza ayırmak uygun olacaktır diye düşündük. Bu yazıda sportifliği biraz daha indirgeyerek daha şık bir şekilde sweatshirtleri kombinleyebilmeyi size anlatmaya çalışacağız. Transparanlarla, işlemelerle, tokalarla ve bunun gibi ek detaylarla şık hale getirilmiş olan sweatshirtleri sizin için derledik.

Ayrıca yazının sonlarında bonus olarak, spor yapan ve mesleği spor alanlarından biri olanlar için de birkaç seçeneğimiz olacak onlara da göz atmanızı tavsiye ederiz 🙂

Sweatshirtte transparan detayı

Sweatshirtler, ofis ve iş hayatında da uygun kombinlemeyi başarırsanız sırıtmayacak ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bir parça olacaktır. Klasik sweatlere eklenen transparan detayı rahatlığı şıklığa dönüştüren en güzel detaylardan biri oluyor. Modelde olduğu gibi kombinlerken deri kumaşı kullanmanız, topuklu ayakkabılarla tamamlandığında sizi çok daha şık bir görüntüye ulaştıracaktır.

Sweatshirtte leopar detayı

Leoparın kattığı iddialı görüntü, tabii ki sweatlerde kullanılmazsa olmazdı. Daha çok kumaş pantolonlarla kolayca kombinleyebileceğiniz leopar sweatleri, kot ve deri eteklerle çok daha şık ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu leoparı renkleri uyumlu olacak salaş eteklerle de eşleştirebilirsiniz.

Payetle göz kamaştıran sweatler

Payetler, her zaman şık olmak için en kolay seçimlerden biridir. Bu tarz sweatleri ister gece isterseniz de gündüz kullanabilirsiniz, her halükarda göz kamaştıran kişi siz olacaksınız. Deri etek ve şortlarla kombinlenmesi şıklığınıza şıklık katarken, kumaş pantolonlarla kombinlediğiniz zaman ise sade ve şık bir hava katacaktır. Payetler yeterince ışıl ışıl olduğu için kolyelerle tamamlamak, görünümünüzü boğacaktır.

Deri detayı içeren sweatler

Deri kumaş her zaman kişiye dikkat çekici bir hava katar. Aslına bakarsanız deri kumaşı taşımak pek kolay değildir. Eğer deriyi tayt veya dar bluzlarda kullanıyorsanız, vücut hatlarını çok bariz belli ettiği için kullanırken dikkatli olmak gerekir. Sweatlerde bu telaşa gerek yok çünkü salaş yapıda olduklarından dolayı hiçbir şekilde nasıl göründüğünüzün derdine düşmenize gerek kalmıyor. Deriyi başka bir deri parça ile kombinleyebileceğiniz gibi kumaş veya kotlarla da tamamlayabilirsiniz. Ayrıca derin dekolte detaylı bir deri sweat-bluz tercih etmediğiniz sürece kolye gibi takılarla tamamlamak size karmaşık ve boğuk bir görünüm kazandıracaktır.

Kadife sweatler

Kadife kumaşı yine -payetlerde belirttiğimiz gibi- gece ve gündüz kullanımına uygun olan bir kumaş olarak karşımıza çıkıyor. Kot pantolonlarla dahi kombinleyebileceğiniz kadife sweatleri, uygun renkleri seçtikten sonra her parçayla kombinleyebilir ve kadifenin verdiği şıklığı görünümünüze uyarlayabilirsiniz. Büyük boyutlarda halka ve taş küpelerle tamamlarsanız, çok daha şık bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Rahat, şık aynı zamanda göz alıcı

İş hayatında özellikle yüksek mertebeli ofis işlerinde sweatler, belki çok fazla salaş ve özensiz bir görünüm olarak düşünülebilir. Sweatleri pul, zincir, tokalarla süslemek o rahat havalarına büyük bir şıklık katmış ve özenli bir görünüme sahip olmuş oluyor. Ayrıca modelde görüldüğü üzere çorap çizmeler böyle uzun sweatleri çok şık bir şekilde tamamlıyor, bu bilgiyi dikkate almayı unutmayın deriz 🙂

Bonus: Hayattaki tarzı sadece spor olanlar

Bu ince sweat, sırt kısmında bulunan pencere detayıyla spor tarzınıza ufak detaylarla şık bir hava katacaktır.

Rengarenk taytlarla kolayca kombinleyebileceğiniz blok renkli ve fermuar detaylı bu sweati, kışın dahi sportif tarzınızdan ödün vermeden kullanabilirisiniz.

Polarları sweatshirtlerde kullanmak çok kullanışlı olmakla beraber, seçtiğimiz poların aynı zamanda rengarenk olmasıyla çok marjinal bir hava yaratması da cabası oluyor. Sert kumaşa sahip eşofmanlarla kombinleyerek sportif havanızdan hiç bir şey eksiltmemiş olacaksınız 🙂